Filmiizler.com

Matrix filmleri hangi sırayla izlenir?

Matrix filmleri hangi sırayla izlenir?

  20 Eylül 2021

  112 Okunma

728x90 Yatay Reklam Alanı

Wachowski Kardeşler'in kült film serisi Matrix hangi sırayla izlenmeli? İşte kronolojik ve çıkış tarihine göre Matrix izleme sırası...

Matrix filmleri hangi sırayla izlenir?

Çıktığı dönemin en başarılı bilimkurgu-aksiyon filmi Matrix hepimizin kafasında kendi yaşantımıza ilişkin soru işaretleri oluşmasına yol açtı. Hayattaki basit gibi görünen seçimlerin doğurabileceği olumsuz sonuçları ve aslında bunların ne kadar önemli olduğunu distopik bir tarzda izleyiciye aktaran film, tadı damağında kalanlara da devamlarıyla hitap ediyor.

Dört dalda Oscar ödülü bulunan 1999 yılındaki ilk Matrix, yeni devam filmi Matrix Resurrections ile karşımızda olacak. Bizler de yeni film öncesinde “Matrix hangi sırayla izlenmeli?” diye merak edenler için kapsamlı bir liste hazırlayalım dedik.

Matrix Resurrections resmi fragmanı yayınlandı!Matrix Resurrections resmi fragmanı yayınlandı!

Matrix Resurrections resmi fragmanı yayınlandı!

Matrix 4 Resurrections için geri sayım başladı. Warner Bros.’un canlı yayınladığı Matrix 4 resmi fragmanı ile filmin çıkış tarihi de ortaya çıktı.

Matrix izleme sırası – Çıkış tarihi

Matrix serisi aslında temelde üç filmden oluşuyor. Ancak bunların yanına isteğe bağlı olarak animasyonları ve oyunları da katmamızda herhangi bir sakınca olmaz. Bilakis orijinal filmlerden öğrendiklerinizi, spin-off’lar sayesinde pekiştirmiş olursunuz. Fazla bilgiden zarar gelmeyecektir.

İşte çıkış tarihine göre Matrix sırası:

The Matrix (Mart 1999)The Matrix Reloaded (Mayıs 2003)Enter the Matrix (Mayıs 2003)The Animatrix (Haziran 2003)Matrix Revolutions (Kasım 2003)The Matrix Online (Nisan 2005)The Matrix: The Path of Neo (Kasım 2005)The Matrix 4The Matrix 4

Matrix serisi dendiğinde akla gelen oyunları , animasyonları ve filmleri kronolojik sırayla da izleyebilirsiniz. Özellikle olay örgüsünün başlangıçtan sona kadar birbiriyle istikrarlı bir şekilde devam etmesine önem veriyorsanız, kronolojik olarak izlediğinizde kopukluk yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Matrix kronolojik olarak hangi sırayla izlenmeli?

The Animatrix: The Second RenaissanceThe Animatrix: A Detective StoryThe MatrixThe Animatrix: Kid’s StoryThe Animatrix: Final Flight of the OsirisEnter the MatrixThe Matrix ReloadedThe Matrix RevolutionsMatrix: Path of NeoMatrix OnlineThe Animatrix: BeyondAnimatrix: World RecordThe Animatrix: MatriculatedThe Animatrix: Program

Matrix Resurrections (bilinen adıyla Matrix 4) yolda

Pandemi nedeniyle çekimlerine ara verilen Matrix 4 çekimleri sona erdi ve serinin hayranları yeni Matrix için beklemeye geçti. Warner Bros. filmin ilk posteriyle birlikte tarih ve saatini açıkladı.

SDNSDNShiftdelete.netREKLAM

728x90 Yatay Reklam Alanı
Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmiizler sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.