Filmiizler.com

Netflix, Harry Potter senaristi ile anlaştı!

Netflix, Harry Potter senaristi ile anlaştı!

  22 Eylül 2021

  113 Okunma

728x90 Yatay Reklam Alanı

Netflix, yine bir kitap uyarlaması için başarılı senarist Steve Kloves ile anlaştı. Kloves, senaryosunu yazdığı yapımlar ile öne çıkıyor.

Netflix, Harry Potter senaristi ile anlaştı!

Harry Potter serisini beyaz perdeye uyarlayan Steve Kloves, Netflix tarafından yeni bir yapım için seçildi. Kitaplardan uyarlanan filmleri iyi bir şekilde senaryoya aktaran Kloves, Netflix’in radarına girdi. Bu yeni yapım İrlanda’da geçen bir hikayeyi anlatacak.

Netflix’ten Kenya pazarı için ilginç hamleNetflix’ten Kenya pazarı için ilginç hamle

Netflix’ten Kenya pazarı için ilginç hamle

Netflix, daha önce hiç hizmetini kullanmamış olanlar için Kenya’da ücretsiz bir program başlattı. İşte detaylar..

Northern Spy kitabının filmi Netflix tarafından yapılacak

Senarist Steve Kloves, Harry Potter kitap serisinin senaryosunu yazarak, yapımın beyaz perdeye uyarlanmasını sağlamıştı. Başarılı senarist Netflix’in radarına girdi ve bir kitap olan Northern Spy‘ın senaryosunu yazması için seçildi. Flynn Berry tarafından yazılan ve New York Times’ın en çok satanlar listesine girmeye başaran Northern Spy, İrlanda’da geçiyor.

Spoiler Uyarısı!

Hikaye, Kuzey İrlanda‘da yenilenen mezhepsel şiddetin tam ortasında geçiyor ve küçük kız kardeşinin sadece IRA için çalışmakla kalmayıp aynı zamanda bir MI5 muhbiri olduğunu öğrenen kadının etrafında gelişiyor.

Kitap Nisan ayında yayınlandığında Netflix’in, roman haklarını alabilmek için agresif bir şekilde davrandığı belirtiliyor. Ayrıca film endüstrisinde birçok yetenekli ismin bu uyarlama yapım için sıraya girdiği belirtilenler arasında. Kloves, Harry Potter’ın ilk filminden son filmine kadar tüm senaryoyu kendisi yazdı ve bunu yapan nadir senaristlerden birisi.

Steve Kloves’un senaryosunu yazdığı bazı yapımlar şu şekilde:

İnanılmaz Örümcek AdamFantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın SuçlarıMogli: Orman ÇocuğuREKLAM

728x90 Yatay Reklam Alanı
Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmiizler sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.