Filmiizler.com

Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması’nın merakla beklenen teması belli oldu!

Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması’nın merakla beklenen teması belli oldu!

  23 Eylül 2021

  197 Okunma

728x90 Yatay Reklam Alanı

Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması,

Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması, “Yeni Dünyada Yeni Meslekler” teması ile toplumsal sorunlara duyarlı olan ve toplumsal konulara dikkat çekmek isteyen sanatçıların başvurularını bekliyor. Her sene farklı bir toplumsal konuyu odağına alan “Kısa Film Uzun Etki” yarışmasına son katılım 19 Kasım 2021.

 

Türkiye’nin en prestijli kısa film yarışmalarından bir haline gelen Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması, 2016 yılından bu yana genç sinemacıları üretmeye, tartışmaya ve bir araya gelmeye davet ediyor. ”Konu Uzun, Film Kısa” sloganı ile her sene farklı bir toplumsal sorunu odağına alan yarışmada bu sene pandeminin iş dünyasındaki etkileri beyaz perdeye taşınacak. Katılımcıların, pandemi nedeniyle dijitalleşen yeni dünya ile beraber değişen ve dönüşen iş kollarını odaklarına almaları bekleniyor.

Toplumsal Konular Sinemanın Gücü ile Vurgulanıyor

Geçtiğimiz yıllarda “Mülteci Kadınlar”, “Çocuk İşçiler”, “Ayrımcılık”, “Dijital Yalnızlık” ve “Değişen İklimler, Değişen Hayatlar” temalarıyla düzenlenen Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması, bu sene “Yeni Dünyada Yeni Meslekler” konusunu ele alıyor. Yarışmaya başvuru yapılacak eserlerin uzunluğunun en fazla 5 dakika olması bekleniyor. Eserler, ön jüri tarafından değerlendirildikten sonra jüri, finale kalan en az 10 en fazla 15 eser arasından son değerlendirmeyi yapacak. Yarışmaya başvuran eserlerin yönetmen (eser sahibi) ve / veya yapımcılarından en az birisinin T.C. veya K.K.T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Bir kişinin birden fazla eser ile başvurabileceği yarışmaya daha önce herhangi bir yerde gösterilmemiş ve ödül almamış eserler kabul edilecek. Eser sahiplerinin bugüne kadar çekmiş olduğu herhangi bir uzun metraj filmi bulunmaması gerekmekte.

Yeni dünya düzeninde dijitalleşme ve yapay zeka ile birlikte gelen yeni mesleklerin ve kaybolacak iş kollarının hayatımızdaki etkilerini ve bu konuda yapılması gerekenleri en iyi şekilde sunan, kriterlere uyan, akılda kalıcı ve yaratıcı bulunan eserlerin birincisine 25 bin TL, ikincisine 20 bin TL, üçüncüsüne 15 bin TL ödül verilecek.

Daha fazla bilgi için kisafilmuzunteki.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

728x90 Yatay Reklam Alanı
Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmiizler sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.